13 lip 2020

Nowy parking dla turystów wybierających się nad Morskie Oko i do Pięciu Stawów

W Małem Cichem uruchomiono alternatywny parking dla osób chcących dostać się na Palenicę Białczańską.

 

Przypomnijmy, parking na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczynają się szlaki do Morskiego Oka i Doliny Pięciu Stawów Polskich dostępny jest tylko po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji online. Kierowcy z rezerwacją muszą stawić się na nim do godziny 8 rano.

Tatrzański Park Narodowy chce, aby jak najwięcej osób wybierało komunikację publiczną, dojeżdżając busami z Zakopanego czy Bukowiny Tatrzańskiej. Z nową inicjatywą wyszło Starostwo Tatrzańskie, uruchamiając parking zastępczy przy Górnej Stacji Narciarskiej Małe Ciche w rejonie Polany Zgorzelisko. Kierujący jadący od Zakopanego muszą skręcić w lewo w kierunku Hotelu Zgorzelisko należącego do Spółki Polskie Tatry, a kierujący jadący od strony Bukowiny Tatrzańskiej muszą na rondzie Wierch Poroniec skręcić w prawo, a następnie po przejechaniu około 400 metrów skręcić w prawo w kierunku Hotelu.

„W cenie 40 zł podróźni otrzymują bilet upoważniający do transportu busem z parkingu na polanę Palenicę i z powrotem cena ta zawiera bezpłatny parking pojazdu. Opłata będzie pobierana przy wjeździe na parking i na podstawie dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty turyści mają zapewniony transport w dwie strony z parkingu w kierunku Palenicy Białczańskiej i z powrotem. Busy z parkingu na Palenicy Białczańskiej będą odjeżdżać do godziny 21.00 i będą oznakowane logiem Stacji Narciarskiej Małe Ciche w związku z czym prosimy turystów o dostosowanie się do godzin odjazdu Busów w celu uniknięcia nieporozumień.” – czytamy na stronie www.powiat.tatry.pl.

Tagi: Małe Ciche Morskie Oko Palenica Białczańska parking transport


Powiązane artykuły