19 lip 2015

Nocna akcja na Rysach. Turystka z Japonii nie była w stanie zejść ze szczytu

Nocna akcja na Rysach. Turystka z Japonii nie była w stanie zejść ze szczytu

Noc na Rysach w towarzystwie ratowników TOPR spędziła turystka z Japonii, która nie była wczoraj w stanie samodzielnie zejść ze szczytu.

 

Jak informuje Radio Kraków, wczoraj po zmierzchu do TOPR dotarła prośba o pomoc. Okazało się, że turystka z Japonii weszła na szczyt Rysów, jednak opadła z sił na tyle, że nie potrafiła sama zejść na dół. Ratownicy wyruszyli na miejsce, docierając do kobiety już w nocy.

Japonka była zbyt wyczerpana, by rozpocząć bezpieczne schodzenie. TOPR-owcy postanowili więc przeczekać do rana, gdy możliwy będzie transport za pomocą śmigłowca. Nocne czuwanie zakończyło się szczęśliwie, kobieta została już przewieziona do Zakopanego. Poza zmęczeniem nic jej się nie stało.

W Tatrach panują dobre warunki do uprawiania turystyki. Od rana świeci słońce, jest również bardzo ciepło – nad Morskim Okiem 23, na Kasprowym Wierchu 15 stopnie. Warto obserwować jednak zmiany pogody, po południu (jak zwykle latem) niewykluczone są burze. O zasadach zachowania w trakcie burzy w górach czytaj TUTAJ.

Źródło: www.radiokrakow.pl, fot. Michał Bilko – fotografia tatrzańska

Tagi: pomoc ratownictwo Rysy TOPR


Powiązane artykuły