03 sty 2016

Nie żyje 19-latka, która spadła dziś spod Krzyżnego. 13 ofiara w ostatnich dniach

Nie żyje 19-latka, która spadła dziś spod Krzyżnego. 13 ofiara w ostatnich dniach

Niestety, nie udało się uratować młodej kobiety, która poślizgnęła się dziś pod przełęczą Krzyżne.

 

Kobieta poślizgnęła się na twardym śniegu i zjechała w dół Doliny Pańszczycy. Na miejsce błyskawicznie wysłano śmigłowiec z ratownikami TOPR, którzy przystąpili do akcji resuscytacyjnej. Poszkodowaną przetransportowano do szpitala, gdzie lekarze kontynuowali walkę o jej życie. Dzięki zabiegom reanimacyjnym kobiecie udało się przywrócić krążenie. Miała jednak bardzo poważny uraz głowy – wieloodłamowe uszkodzenie czaszki i obrzęk mózgu, a także rozległe obrażenia wewnętrzne. Niestety, nie udało się jej uratować.

To już 13. ofiara śmiertelna w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że dziś w nocy po słowackiej stronie znaleziono ciało 22-latka, który udał się na wycieczkę ski-alpinistyczną w rejon Salatyńskiego Wierchu – CZYTAJ WIĘCEJ.

W Tatrach nadal panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki – szlaki są śliskie, w wielu miejscach występuje lód. Ratownicy zaznaczają, że nawet raki i czekan nie gwarantują bezpieczeństwa, wymagana jest perfekcyjna umiejętność posłużenia się nimi, wskazana również dodatkowa asekuracja. Przy obecnym „lodowisku” stanowczo odradzamy wybieranie się w jakikolwiek stromy teren, prosimy o zachowanie maksymalnej ostrożności.

Ratownicy TOPR wystosowali do turystów specjalny apel, w którym proszą o rezygnację z wyjść w wyższe partie gór.

fot. Michał Adamowski, www.adamowski.com.pl

Tagi: Krzyżne śmierć TOPR wypadek


Powiązane artykuły