02 lis 2015

„Nie widzę przeszkód”: niewidomy Jerzy Płonka walczy o zdobycie Korony Europy!

„Nie widzę przeszkód”: niewidomy Jerzy Płonka walczy o zdobycie Korony Europy!

„Chciałbym stać się pierwszym niewidomym człowiekiem, który wszedł na wszystkie 46 szczytów Korony Europy.” – mówi Jerzy Płonka, który ma za sobą już 36 z nich. Pomóżmy mu dokończyć ten projekt!

 

Jakiś czas temu pisaliśmy o Jurku, niewidomym alpiniście, przy okazji jego wejścia na najwyższy szczyt Słowacji – Gerlach (2655 m n.p.m.). Więcej o tej wyprawie przeczytacie TUTAJ. Była ona jednym z etapów realizacji niesamowitego celu, jakim jest zdobycie najwyższych szczytów wszystkich państw Europy, zaliczanych do tzw. „Korony Europy”.

Oprócz wielkiej siły i motywacji, których Jurkowi nie brakuje, do spełnienia tego marzenia potrzeba środków finansowych. Jurek zmuszony był poprosić o pomoc w realizacji swojego celu. Na portalu Pomagam.pl pod adresem https://pomagam.pl/niewidzeprzeszkod uruchomiona została zbiórka pieniędzy. Kwota do zebrania jest duża, jednak każda złotówka to kolejny krok Jurka w drodze na szczyt. Zachęcamy do pomocy i wzięcia udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu, Jurkowi zostało do zdobycia już tylko 10 z 46 szczytów Korony Europy. Jeśli mu się uda, będzie pierwszym niewidomym człowiekiem na świecie, który tego dokonał!

 

Jurek podczas wspinaczki na Gerlach, fot. Jacek Grzędzielski

 

 

Znajomi o Jurku:

„W swoim życiu poznałem niezliczoną ilość ciekawych, wyjątkowych ludzi, którzy byli i są takim motorem napędowym i dają solidnego kopa, kiedy jest nam pod „górkę”. Kocham ludzi z pasją, którzy czasami zwracają się do nas o wsparcie i zawsze na ile mogę to czynię, zwracając się do moich znajomych, których mam wielu, pomóżmy Jurkowi spełnić jego marzenie. Dokonajmy tego wspólnie i sprawmy, żeby w Polsce i na świecie było głośno o chłopaku z Krakowa, który pomimo tego, że nie widzi, pokonał przeszkody i przeżywa przygodę życia wraz z tymi wszystkimi, którzy idą razem z nim!”

„Ktoś oglądał Dancer in the Dark? Historia kobiety (Björk), która stopniowo tracąc wzrok poświęca całą swoją energię swojej największej pasji i miłości – dziecku. Jedyny cel przyświecający jej w coraz bardziej pogłębiającej się ciemności to uratowanie swojego syna przed klątwą własnego losu. By zebrać fundusze na operację syna nie cofa się przed niczym. Ostatnio widziałem coś podobnego. Tylko że to nie film. Selma nie pracuje w fabryce, tylko krąży po ulicach Krakowa. Nie jest grana przez Björk, ma na imię Jurek. Jurek wzrok już stracił, ale nie przeszkadza mu to żyć bardziej intensywnie niż większość z Was. Oprócz tego, że biega maratony, pływa, jeździ na rowerze, nartach i nie wiadomo jeszcze na czym, poświęca się swojej pasji – górom. Obecnie jest w trakcie realizacji swojego największego projektu – zamierza zdobyć Koronę Europy – wejść na najwyższy szczyt w każdym europejskim kraju: od Wzgórza Watykańskiego do Mont Blanc. I całkiem nieźle mu to idzie – spośród 46 szczytów zdobył już 36, więc jest na ostatniej prostej :)”

„Zawsze powtarzam, że niepełnosprawni, to ci co stoją pod sklepem, albo siedzą na ławce w parku. Jurek trzymam kciuki :)”

„Proszę Was wszystkich o pomoc w imieniu Jurka!!! To wspaniały człowiek, który jak nikt zasługuje na spełnienie swojego marzenia!!! Przeczytajcie, pooglądajcie reportaż i udostępniajcie wszystkim, których znacie i nie znacie. Niech cały świat dowie się o Jurku i niech cały świat go wspiera!!! 🙂 Powodzenia Jerzy!!! Trzymam mocno kciuki!!! :)”

„Jerzy Płonka jesteś dla nas wszystkich przykładem i to my Ci jesteśmy wdzięczni że możemy Ci w jakikolwiek sposób pomóc osiągnąć Twój cel. To dla mnie zaszczyt dokładać małą cegiełkę do tego przedsięwzięcia, zachęcam Was wszystkich do udostępniania i wspierania Jurka. Obejrzyjcie film jest niesamowity, jak jego bohater.”

„Słuchajcie Jerzy Płonka mój przyjaciel chce spełnić swoje marzenie, chce zdobyć Koronę Europy czyli 46 szczytów – już niewiele mu zostało do spełnienia tego.Ma on poważną wadę wzroku, ale nie lęka się , ani nie przerywa i nie poddaje aby to wykonać. Proszę pomóżcie Mu spełnić marzenia!!!!!!”

Tagi: Euro-Summits Adventure Jerzy Płonka Korona Europy marzenia nie widzę przeszkód pomoc zbiórka


Powiązane artykuły