21 paź 2014

„Nasz Kasprowy” – historia i ludzie Kasprowego Wierchu

„Nasz Kasprowy” – historia i ludzie Kasprowego Wierchu

Prezentujemy trailer filmu „Nasz Kasprowy”, dokumentu poświęconego jednemu z symboli Tatr.

 

Tak o filmie piszą jego producenci:
 
To wzruszająca historia o nas wszystkich, milionach Polaków, którzy w wagoniku jadącym na Kasprowy Wierch doznali niezwykłych wzruszeń. To 75 lat istnienia urządzenia, które zachwycało i było świadkiem niecodziennych wydarzeń. Głębszym pretekstem jest opowieść o ludziach, którzy tę kolej budowali i byli z nią związani. Fabuła ukazuje dzieje Polski przedwojennej, aż do czasów współczesnych, osadzona w przepięknych plenerach przyrody Tatr i klimatu Kasprowego Wierchu.
 
Niezwykłość kolejki to jej pasażerowie, od Prezydenta Ignacego Mościckiego począwszy, poprzez cały powojenny establishment partyjny, świat sportowców  milionów turystów, a skończywszy na tak wielkiej postaci, jaką był Papież Jan Paweł II. Kasprowy Wierch to miliony miłośników gór, wspinaczki górskiej i narciarstwa. Właśnie między innymi dla takich ludzi powstał ten film.
 
Wspomnienia niezwykłych ludzi, najlepsze archwalia, niepowtarzalne fotografie, anegdoty i wzruszające wyznania, odrobina humoru i nigdzie niepublikowane materiały z budowy nowej kolei.
 
Książkę „Nasz Kasprowy” z filmem na płycie DVD zakupić można TUTAJ 
 
Polecamy również piękną muzykę napisaną na potrzeby filmu przez Macieja Tobera – POSŁUCHAJ
 
Trailer filmu:
 

Tagi: film historia Kasprowy Wierch kolejka Nasz Kasprowy


Powiązane artykuły