12 wrz 2018

Nanga Dream. Książka o Tomku Mackiewiczu już w sprzedaży

Nanga Dream. Książka o Tomku Mackiewiczu już w sprzedaży

Do sprzedaży internetowej trafiła najnowsza książka Mariusza Sepioło o losach Tomka Czapkinsa Mackiewicza.

 

„Nanga Dream” to historia o realizacji pasji i wielkich marzeniach.

Miał swoje „fazy”: muzyka, używki, wreszcie góry. Jedna była najważniejsza, nazywa się Nanga Parbat. Chciał zdobyć ją zimą jako pierwszy. W 2017 zmierzyli się siódmy raz.

Mówili o nim: punk, hipis, outsider. Chodził własnymi ścieżkami. Na wsi, gdzie się wychowywał, nauczył się, czym jest wolność. Potem szukał jej w mieście między blokami, w grupie chłopaków w kapturach. Odnalazł ją w Indiach, potem w podróżach i adrenalinie. Dom miał tam, gdzie właśnie był: w Polsce, w Irlandii, w Pakistanie, w busie, w namiocie na stokach ośmiotysięcznika. W realizacji himalajskich celów nie wspierali go wielcy sponsorzy ani środowisko wysokogórskie. Mimo to walczył o swoje marzenia, a pomagała mu cała Polska.

Tomek Mackiewicz – Czapa, Czapkins, Wegeta – był człowiekiem wymykającym się schematom. Książka o nim to nie tylko relacja z podróży po miejscach, do których trafiał. To także zapis rozmów z tymi, którzy pojawiali się w jego życiu – na chwilę albo na dłużej, z rodziną i przyjaciółmi. Oni również, tak jak Tomek, są wyjątkowi. Jako pierwsi otrzymywali sygnały, że dzieje się z nim coś złego. Akcję ratunkową, w której brali udział wspinacze spod K2, śledziła cała Polska. Książka po raz pierwszy odsłania jej kulisy z perspektywy bliskich Mackiewiczowi osób.

WOJCIECH KURTYKA: „Był mi bliski, bo wymyślił sobie wyzwanie, które zdumiewająco wykraczało poza 'sztampowy’ himalaizm. Osiągnięcie Tomka Mackiewicza jest jednym z najpiękniejszych w historii całego alpinizmu.”

Książka na półki w księgarniach trafi 3 października. Już teraz można ją natomiast zamówić w przedsprzedaży internetowej TUTAJ.

 

Tagi: Czapkins himalaizm książka Nanga Parbat Tomasz Mackiewicz


Powiązane artykuły