16 kw. 2015

Nadchodzi załamanie pogody. W Tatrach śnieg i -10°C

Nadchodzi załamanie pogody. W Tatrach śnieg i -10°C

Prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne. W górach spodziewać się można ochłodzenia i opadów śniegu.

 

Wydawać się mogło, że wiosna w Tatrach zagościła już na dobre. Polanie Chochołowskiej (zdjęcia) i Kalatówkach (zdjęcia) zaczęły kwitnąć krokusy, było ciepło i słonecznie. Niestety, taki stan rzeczy dobiega najprawdopodobniej końca.

Czwartek to ostatni dzień pięknej pogody. Obecnie na Kasprowym Wierchu temperatura powietrza wynosi 6,3°C, a nad Morskim Okiem aż 13,5°C. Z czasem nad górami przybywać będzie jednak chmur, z których wieczorem i w nocy spaść może miejscami lekki deszcz.

W piątek należy spodziewać się całkowicie odmiennej w stosunku do dzisiejszej aury. Od rana będzie pochmurno i zdecydowanie zimniej – w partiach szczytowych temperatury wahać się będą w okolicach 0°C. Według prognoz sypał będzie także śnieg, jutro spaść może kilkanaście centymetrów.

Niestety, prognozy na weekend również nie są optymistyczne. O ile w sobotę zza chmur momentami wychodzić może słońce, o tyle w niedzielę nie mamy co na nie liczyć. Na oba dni weekendu przewidywane są opady śniegu, które zdecydowanie przybiorą na sile w nocy z niedzieli na poniedziałek. W górach temperatury powietrza spadać mogą do -10°C lub więcej.

Taka pogoda utrzyma się najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Na razie trudno wyrokować kiedy możemy spodziewać się ocieplenia i powrotu wiosny. 

 

Źródło: www.mountain-forecast.com

Tagi: pogoda śnieg warunki wiosna zima


Powiązane artykuły