13 sty 2020

Kulisy dzisiejszej akcji pod Zawratem: „Jesteśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności ratowników”

Kulisy dzisiejszej akcji pod Zawratem: „Jesteśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności ratowników”

W rejonie Zawratu ratownicy TOPR pomagali dziś turyście, który utknął w trudnym terenie. Przedstawiamy relację świadków akcji ratunkowej.

 

Roch Żelechowski-Stoń wybrał się dziś na wycieczkę z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Zawrat na Halę Gąsienicową. Około 100 metrów poniżej przełęczy, podczas zejścia na stronę Gąsienicowej spotkali mężczyznę, który utknął na letnim szlaku. Na jego prośbę powiadomili ratowników TOPR o zastanej sytuacji.

„Dzięki krótkofalówkom mogliśmy skontaktować się z członkiem zespołu znajdującym się w zasięgu sieci GSM. Kolega potwierdził TOPRowi, że będzie potrzebna pomoc. Warunki bardzo szybko się zmieniały, od strony Doliny Pięciu Stawów nadchodziły niskie chmury skutecznie ograniczające widoczność pilotom „śmigła”. Na szczęście dla turysty jeden z ratowników TOPR wybrał się akurat z żoną na narty (zjazd z Zawratu do Murowańca). Ten tatrzański wiedźmin wspiął się szybko w trudny rejon i zabezpieczył nieszczęśnika.” – relacjonuje Roch. „Jesteśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności ludzi tam pracujących” – dodaje.

Tagi: ratownictwo TOPR Zawrat


Powiązane artykuły