11 mar 2015

Krokusy na Chochołowskiej, czyli jak Natura wykiwała Tatromaniaka

Krokusy na Chochołowskiej, czyli jak Natura wykiwała Tatromaniaka

Jeszcze tydzień temu niewiele wskazywało na to, że tak szybko zamieścimy zdjęcie pierwszych tatrzańskich krokusów w tym roku.

 

Dokładnie 3 marca na profilu Tatromaniaka na Facebooku pojawiło się zdjęcie z Polany Chochołowskiej, wykonane tego dnia przez fotografa Pawła Dutkę (www.dutka.com.pl):

 

„Krokusy nieprędko się pokażą” – wyrokowaliśmy wówczas. Koniec poprzedniego i początek tego tygodnia przyniósł jednak kilka w pełni słonecznych i dość ciepłych dni. Dzięki temu w niektórych punktach polany pokrywa śnieżna stopniała, otwierając bramy przed fioletowymi maleństwami.

Efekt? Wczoraj, równo tydzień po powyższym poście, mogliśmy zamieścić to:

 

Jak widać, natura w Tatrach jest nieprzewidywalna. Mimo powyższego obrazka, trudno powiedzieć jaki scenariusz przyjmie w najbliższych tygodniach serial pt. KROKUSY. – Śniegu nadal jest bardzo dużo, ale tworzą się wytopki, a na nich będzie coraz więcej kwiatów – uważa Paweł Dutka.

Sęk w tym, że w Tatry nadeszło właśnie znaczne pogorszenie pogody, które przyniesie m.in. świeże opady śniegu. Cóż, pozostaje chyba cierpliwie czekać i obserwować kolejne raporty z Polany Chochołowskiej 🙂

Zdjęcia: www.dutka.com.pl

Tagi: krokusy pogoda Polana Chochołowska śnieg wiosna


Powiązane artykuły