05 lut 2019

Kręcą film o Macieju Berbece. Mamy zdjęcia z planu (GALERIA)

Kręcą film o Macieju Berbece. Mamy zdjęcia z planu (GALERIA)

Trwają prace nad pierwszym polskim filmem fabularnym o himalaizmie, kręconym na wysokości 5600 m n.p.m.

 

“Broad Peak” w reżyserii Leszka Dawida opowiada historię Macieja Berbeki, który wraz z Tomkiem Kowalskim, Adamem Bieleckim i Arturem Małkiem w marcu 2013 roku jako pierwsi ludzie zimą zdobyli szczyt Broad Peaku. Po kluczowych nagraniach w Karakorum, ekipa filmowa przeniosła się w Alpy, w okolice Courmayeur, gdzie w ekstremalnych warunkach realizowała kolejną transzę zdjęć. Film trafi na ekrany kin w marcu 2020 roku.

Kto z nas nie zastanawiał się, po co oni to robią? W imię czego podejmują takie ryzyko? Czy to zwyczajny egoizm czy może próba przezwyciężenia ludzkich ograniczeń? Dlaczego idą w tak niebezpieczne góry wbrew wszystkiemu, zostawiając na dole najbliższych? Twórcy filmu „Broad Peak” również zadają sobie te pytania, zbliżając widza do tajemnicy fascynujących wyczynów polskich himalaistów. Do tej pory nie uczyniła tego żadna inna rodzima produkcja. Zainicjowany i produkowany przez East Studio, „Broad Peak” jest pierwszym w Polsce filmem fabularnym o tej tematyce.

Żeby wiernie oddać realia wyprawy i przybliżyć widzom potęgę najwyższych gór świata, ekipa filmowców poleciała do Karakorum. To właśnie w bazie pod K2 i na ścianie Broad Peak, na wysokości ponad 5 tys. m n.p.m. powstawała część materiałów. Z początkiem tego roku producenci wraz z aktorami przenieśli się do Alp na kontynuację zdjęć. Warunki zdecydowanie nie należały do najłatwiejszych – najniższa odnotowana temperatura wynosiła około -32 stopni.

Film reżyseruje Leszek Dawid – twórca wielokrotnie nagradzanego hitu „Jesteś Bogiem” oraz popularnych seriali „Pakt” i „Nielegalni”. W roli głównej zobaczymy Ireneusza Czopa, znanego m.in. z filmów „Konwój” i „Pokłosie”. Żonę Macieja Berbeki, Ewę zagra dwukrotna laureatka Telekamery i nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orzeł – Maja Ostaszewska („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Body/Ciało”), zaś w postać Krzysztofa Wielickiego, szefa wyprawy na Broad Peak, wcieli się zdobywca Złotych Lwów za rolę w filmie „Amok” – Łukasz Simlat. Adama Bieleckiego zagra dwukrotny laureat Złotych Lwów za filmy „Cicha noc” i „Obietnica” – Dawid Ogrodnik, Tomka Kowalskiego – Maciej Raniszewski, a Artura Małka – Maciej Kulig.

Kulisy prac nad filmem, szczegóły na temat produkcji, bieżące relacje oraz informacje na temat aktorów można na bieżąco śledzić we wszystkich kanałach social media East Studio.

Zdjęcia z planu:

 

fot. Leszek Dawid, Dariusz Załuski

Tagi: Broad Peak film himalaizm Maciej Berbeka


Powiązane artykuły