22 lis 2020

Kraków i Tatry o zachodzie słońca – jak powstało dzisiejsze zdjęcie? Oto relacja autora

Zdradzamy kulisy powstania dzisiejszego niezwykłego zdjęcia z Tatrami widzianymi z Krakowa.

 

Jan Ulicki od kilku lat fotografuje tatrzańskie szczyty na tle zabudowy Krakowa. To właśnie prace w tej tematyce przyniosły mu tytuł Turystycznego Dziennikarza Roku 2019 przyznawany przez Polską Organizacje Turystyczną i Ministerstwo Rozwoju. Mimo że zdjęć Tatr widzianych z Krakowa Jan ma mnóstwo, sam przyznaje, że dziś wykonał jedno z najlepszych w swojej karierze.

Dzisiejsze zdjęcie było połączeniem spontanicznej decyzji, szybkiego działania i informacjom od dobrych ludzi. Od przyjaciela Wojtka dostałem cynk w środku dnia, że widać Tatry. Potwierdzenie znalazłem w kamerce online blisko Wawelu. Gdy widoczność się utrzymywała, a zbliżał się zachód słońca, uznałem że spróbuję się udać w jedno z mieszkań osób, które zgłosiły się w jednym z postów na moim fanpejdżu. Po szybkiej decyzji wsiadłem w auto i pognałem na miejsce, gdzie zastałem niesamowitą widoczność i super kadr z Wawelem, nad którym piętrzy się polska cześć Tatr na czele z Rysami. Aparat na statywie, teleobiektyw o ogniskowej 400 mm, wężyk spustowy służący redukcji drgań migawki i uzyskany efekt śmiało uznaje za jeden z lepszych w moim życiu” – opowiada Jan Ulicki.

Osoby zainteresowane wydrukiem tego zdjęcia na wysokiej jakości papierze fotograficznym lub w formie fotoobrazu odsyłamy TUTAJ.

Tagi: fotografia Kraków Tatry z Krakowa zdjęcie


Powiązane artykuły