11 mar 2020

Kontrole sanitarne na przejściach granicznych pod Tatrami

Kontrole sanitarne na przejściach granicznych pod Tatrami

Na granicy polsko-słowackiej w Jurgowie i Chyżnem przeprowadzane będą kontrole sanitarne.

 

Oto komunikat wydany przez Karpacki Oddział Straży Granicznej:

„Od dzisiaj, tj. 11.03.2020 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się działania ukierunkowane na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 na granicy polsko-słowackiej. Tym samym na odcinku granicy państwowej ze Słowacją zlokalizowanych będzie 5 takich punktów, z czego 2 na terenie województwa małopolskiego.

W związku z powyższym, w terytorialnym zasięgu działania Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, punkty kontroli sanitarnej uruchomione zostaną w dwóch lokalizacjach:

– Chyżne – Trstena

– Jurgów – Podspady.

Pozostałe punkty kontroli na granicy polsko-słowackiej to: Barwinek – Vysny Komarnik (Bieszczadzki OSG), Korbielów – Oravska Polhora (Śląski OSG) oraz Zwardoń – Skalite Platforma (Śląski OSG).

W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są służby medyczne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, ITD, KAS oraz wojsko.

Wszystkie działania ukierunkowane są na zachowanie bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i funkcjonariuszy służb.

Podczas kontroli sanitarnej dokonywany jest pomiar temperatury. Funkcjonariusze służb odbierają karty lokalizacji pasażera i kierowcy oraz weryfikują zawarte w nich dane z dokumentami tożsamości. Karta kierowcy zawiera dodatkowe dane, m.in. numer rejestracyjny pojazdu i trasę przejazdu.

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby sanitarne, zgodnie z wytycznymi GIS.”

Tagi: bezpieczeństwo Chyżne granica Jurgów koronawirus przejście graniczne


Powiązane artykuły