03 sty 2016

Kolejny wypadek! Ratownicy walczą o życie turystki

Kolejny wypadek! Ratownicy walczą o życie turystki

Do kolejnego poślizgnięcia i upadku doszło pod przełęczą Krzyżne.

 

Kobieta poślizgnęła się na twardym śniegu i zjechała w dół Doliny Pańszczycy. Na miejsce błyskawicznie wysłano śmigłowiec z ratownikami TOPR, którzy przystąpili do akcji resuscytacyjnej. Obecnie poszkodowana jest już w szpitalu, trwa walka o jej życie.

Jak informuje Radio Kraków, dzięki zabiegom reanimacyjnym kobiecie udało się przywrócić krążenie. Lekarze zakopiańskiego szpitala teraz diagnozują obrażenia jakich doznała turystka – wiadomo m.in że ma bardzo poważny uraz głowy. Rokowania w tak rozległych obrażeniach zawsze są bardzo ostrożne.

Aktualizacja:

Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 19-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Więcej informacji TUTAJ.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach w Tatrach zginęło już 12 osób. Dziś w nocy po słowackiej stronie znaleziono ciało 22-latka, który udał się na wycieczkę ski-alpinistyczną w rejon Salatyńskiego Wierchu – CZYTAJ WIĘCEJ.

W Tatrach nadal panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki – szlaki są śliskie, w wielu miejscach występuje lód. Ratownicy zaznaczają, że nawet raki i czekan nie gwarantują bezpieczeństwa, wymagana jest perfekcyjna umiejętność posłużenia się nimi, wskazana również dodatkowa asekuracja. Przy obecnym „lodowisku” stanowczo odradzamy wybieranie się w jakikolwiek stromy teren, prosimy o zachowanie maksymalnej ostrożności.

Ratownicy TOPR wystosowali do turystów specjalny apel, w którym proszą o rezygnację z wyjść w wyższe partie gór.

fot. Tatry i My

Tagi: Krzyżne ratownictwo TOPR wypadek


Powiązane artykuły