29 kw. 2016

Kolejne spotkanie „oko w oko” z niedźwiedziem w Tatrach (FILM)

Kolejne spotkanie „oko w oko” z niedźwiedziem w Tatrach (FILM)

Otrzymaliśmy kolejne nagranie ze spotkania z niedźwiadkiem pod Kasprowym Wierchem.

 

Dwa młode niedźwiedzie śmiało podchodzą w ostatnich dniach w rejon kopuły szczytowej Kasprowego Wierchu. Wczoraj jeden z nich spacerował tuż przy obserwatorium meteorologicznym na szczycie – zobaczcie ZDJĘCIA i FILM.

Dziś narciarze z grupy FREERIDERS po raz kolejny spotkali niedźwiadka tuż pod górną stacją kolejki linowej. Początkowo widać jak zwierzę bez strachu zmierza w ich kierunku, następnie jednak zawraca i ucieka:

 

 

Śmiałe zachowania niedźwiadków w pobliżu ludzi są bardzo niepokojące. Przyzwyczajenie do człowieka, a zwłaszcza kojarzenie go z pożywieniem jest dla dzikiego zwierzęcia często wyrokiem śmierci. Ku przestrodze przypominamy smutną historię niedźwiedzicy Magdy:

„Z Tatr do więzienia” – tragiczna historia niedźwiedzicy Magdy

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, żeby pod żadnym pozorem nie dokarmiać niedźwiedzi (mimo że wyglądają one na głodne i zagubione w obliczu powrotu zimy). Na dniach podjąć mają decyzję co zrobić z dwójką małych niedźwiadków, w grę wchodzi także uśpienie ich i przewiezienie w inny rejon Tatr, nie tak oblegany przez turystów.

 

Zobacz także:

Niedźwiadek na Kasprowym Wierchu (FILM)

Tagi: film Kasprowy Wierch niedźwiedź przyroda TPN zwierzęta


Powiązane artykuły