04 kw. 2024

Kolejne niebezpieczne spotkanie z niedźwiedziem. Mężczyzna poważnie ranny

Kolejne niebezpieczne spotkanie z niedźwiedziem. Mężczyzna poważnie ranny
fot. Per Harald Olsen

Seria niebezpiecznych spotkań z niedźwiedziami na Słowacji trwa. Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce dziś rano.

 

W Liptowskiej Sielnicy, położonej na północnym brzegu zbiornika Liptowska Mara pod Tatrami Zachodnimi, niedźwiedź zaatakował mężczyznę, najprawdopodobniej leśniczego. 35-latek doznał poważnych obrażeń – urazu klatki piersiowej i kręgosłupa, ma też złamane żebra. Dokładne okoliczności zdarzenia nie są znane. Wezwani na miejsce ratownicy przetransportowali poszkodowanego do szpitala w Liptowskim Mikulaszu.

W ostatnich tygodniach problem Słowaków z niedźwiedziami przybiera na sile. W niedzielę para została zaatakowana w okolicy miejscowości Przybylina, również niedaleko Liptowskiego Mikulasza. Mężczyzna został zraniony w nogę. 15 marca kobieta zginęła uciekając przed niedźwiedziem w Tatrach Niżnych (CZYTAJ WIĘCEJ), 17 marca niedźwiedź ranił 5 osób na terenie Liptowskiego Mikulasza (CZYTAJ WIĘCEJ). Ten osobnik został odnaleziony i zastrzelony.

Władze państwowe zawarły porozumienie z lokalnymi stowarzyszeniami łowieckimi, na mocy którego mają one zająć się eliminacją niedźwiedzi synantropijnych, czyli takich, które zbyt mocno przystosowały się do życia w środowisku ludzkim.

Tagi: bezpieczeństwo niedźwiedź niedźwiedzie przyroda Słowacja zwierzęta


Powiązane artykuły