03 Kwi 2017
2

Jest rekord. W niedzielę Dolinę Chochołowską odwiedziło ponad 30 tysięcy turystów

Są wstępne wyliczenia ile osób wybrało się w ostatni weekend do Doliny Chochołowskiej.

 

Zgodnie z przewidywaniami, krokusowe dywany przyciągnęły w Tatry tłumy turystów z całej Polski. Zeszłoroczny rekord wynoszący 25 tys. osób jednego dnia został pobity już w sobotę, kiedy do Doliny Chochołowskiej weszło 27-28 tys. turystów. Ten wynik poprawiony został jeszcze w niedzielę. Według wyliczeń w kierunku Polany Chochołowskiej wyruszyło wówczas ponad 30 tys. osób! Korki samochodowe ciągnęły się od odległego o 16 km Czarnego Dunajca, a przed wejściem do doliny przez długie godziny ustawiała się kilkusetmetrowa kolejka.

To absolutny rekord i największa liczba turystów, jaka jednego dnia weszła w danym punkcie na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Łącznie w weekend Dolina Chochołowska przyjęła więc najazd około 60 tysięcy osób.

 

 

Tagi: Dolina Chochołowska krokusy


Zalogowany jako :

Dodaj komentarz:

Komentarze:
Image of malgorzata

malgorzata |3 kwietnia 2017

Jak patrzę na te zdjęcia, to
Jak patrzę na te zdjęcia, to robi mi się słabo i brakuje powietrza żeby oddychać. To jest koszmar górołaza znaleźć się w takim tłumie w górach. Z tego powodu latem wybieram się w wyższe partie gór. Mam nadzieję, że biedne krokusy jakoś te najazdy przetrzymają. Pozdrawiam.

Image of kudlaty.k2

kudlaty.k2 |4 kwietnia 2017

Fajnie, że ludziska się
Fajnie, że ludziska się ruszają, ale takim kosztem????? Wolę pustelnię.....

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ