30 gru 2020

Jedno z najlepszych górskich zdjęć tego roku! Oto jak powstało

Prezentujemy genialne zdjęcie, jakie wykonane zostało wczoraj w Górach Stołowych.

 

Autorem fotografii prezentującej wschód Księżyca w pełni za Narożnikiem w Górach Stołowych jest Cris Froese, który – jak przyznaje – planował ten kadr od ponad 2 lat! „Zawsze coś stawało na przeszkodzie. Najczęściej była to pogoda, ale ogólnie to zdjęcie jest możliwe tylko 3 razy w ciągu roku! Musi być to dzień przed pełnią w miesiącach Październik, Listopad, Grudzień. Tylko wtedy Księżyc idealnie przecina się z tą miejscówką o niebieskiej godzinie. Tym razem pogoda też chciała pokrzyżować plany bo księżyc najpierw wyszedł za mgłą a potem po dosłownie 2 minutach schował się na dobre za chmurami! Uffff'” – pisze autor.

Bardzo chciałem pokazać człowieka i wilki na tle Księżyca. Wiedziałem, że idealnie nadaje się do tego mój kumpel Monkey i jego Wilczaki Czechosłowackie: Czort i Laila.” – dodaje Cris (wpadnijcie na Instagram autora!).

Krótko o technice: Jedna klatka! Nikon D750, trzydziestoletnia Tokina 300mm f2.8 + stary manualny telekonwerter Kenko x2. 1/100 s, ISO 800, f5.6. Odległość od modeli w linii prostej myślę że około 1 kilometr! „Byliśmy cały czas na głośnomówiącym, żeby Monkey mógł dobrze się ustawić z psami” – wyjaśnia autor.

To z pewnością jedno z najlepszych zdjęć wykonanych w polskich górach w 2020 roku. Gratulujemy!

Tagi: astrofotografia fotografia Góry Stołowe Księżyc zdjęcie


Powiązane artykuły