05 Lis 2018
5

Jak ratownicy TOPR uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z Giewontu

Doskonała praca służb ratowniczych zapobiegła tragicznemu biegowi wydarzeń na Giewoncie.

 

W nocy z soboty na niedzielę do centrali TOPR zadzwonił mężczyzna z nietypową informacją. Jak twierdził, podczas spożywania alkoholu ze znajomym, ten przekazał mu, że rano jego brat wybiera się w góry, żeby skoczyć z Giewontu. Tak dalszy ciąg akcji opisują sami ratownicy:

„O zdarzeniu poinformowano Policję z prośbą o namierzenie telefonu desperata. Po 10-tej rano Policja przekazała informację, że mężczyzna dzwonił ze Słowacji? do swojej żony. Poproszono HZS o dokładne namierzenie jego telefonu. Tuż po 14-tej Policja przekazała informację, że desperat idzie na Giewont. Wystartował śmigłowiec. Z jego pokładu w masywie Giewontu desantowali się ratownicy. Doszli do poszukiwanego mężczyzny, który siedział na krawędzią płn. ściany. Rozmawiając poproszono go by przeszedł w pobliże Krzyża. Tam po dalszej rozmowie przekonano go by zszedł z nimi z Giewontu. Ratownicy sprowadzili mężczyznę na Wyżnią Kondracką Przeł. Tam dotarli też policjanci i Straż Parku. W ich asyście sprowadzono mężczyznę na Kondratową i samochodem zwieziono do Zakopanego. Dalszymi czynnościami zajęła się Policja.” – czytamy w najnowszej kronice TOPR.

Dzięki sprawnej pracy Policji i ratowników udało się zapobiec tragedii.

Źródło: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – TOPR

Tagi: Giewont policja ratownictwo samobójstwo TOPR


Zalogowany jako :

Dodaj komentarz:

Komentarze:
Image of Lech Zaraś

Lech Zaraś |5 listopada 2018

Szacun za Waszą pracę

Image of Marek Kanarek

Marek Kanarek |5 listopada 2018

Uznanie za stalowe nerwy dla ratowników. Trudna sytuacja. Można oceniać desperata ale trzeba czasem wejść w jego buty i przeanalizowac by wiedzieć co popycha do tak desperackich czynów. Dobrze że szczęśliwy finał.

Image of małgorzata w-a

małgorzata w-a |6 listopada 2018

Tak Marku, nie oceniajmy.....oby już nigdy nie chciał tego zrobić.Mocno w to wierzę. Przed ratownikami nisko chylę czoła.

Image of Agata Rusin

Agata Rusin |6 listopada 2018

Brawo 👏 za całą akcję :))

Image of Marcin Balanda

Marcin Balanda |7 listopada 2018

Na początek swojej nowej drogi życia pan desperat powinien dostać rachunek za akcje ratownicza. Ten heli tam pol dnia latal! A przynajmniej docenic ze społeczeństwo polskie zainwestowało w niego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ