05 lut 2023

Gigantyczna lawina zeszła na drogę do Morskiego Oka! Las przestał istnieć (FILM)

Gigantyczna lawina zeszła na drogę do Morskiego Oka! Las przestał istnieć (FILM)

Kolejna znacznych rozmiarów lawina zeszła w rejonie Morskiego Oka. Gdyby nie zamknięcie szlaku, mogłoby dojść do olbrzymiej tragedii.

 

Intensywne opady śniegu, bardzo silny wiatr, 4. stopień zagrożenia lawinowego, zamknięte wszystkie szlaki. Tak w skrócie podsumować można to, co w ostatnich dniach działo się w Tatrach. Lawiny schodzą jedna po drugiej. Już wczoraj w rejonie Morskiego Oka zeszło kilka, jedna z nich wyłamała lód na jeziorze, inna przecięła drogę, którą prowadzi szlak (CZYTAJ WIĘCEJ).

Dziś na profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego zamieszczono najnowszy raport leśniczego Grzegorza Bryniarskiego, który poinformował o kolejnej wielkiej lawinie ze słynnego Żlebu Żandarmerii. „Widać bardzo duże zniszczenia lasu, las zniszczyły również lawiny z rejonu Białego Żlebu. Na drodze pomiędzy Włosienicą a Morskim Okiem są co najmniej trzy lawiniska.” – czytamy w komunikacie TPN.

„Lawina gigantycznych rozmiarów zeszła albo wczoraj za dnia albo w nocy. Las przestał istnieć, wyłamany jest drzewostan poza Rybi Potok. (…) Nie wiem jaka jest wysokość czoła lawiny, ale na pewno z 8-10 metrów. Szerokość lawiniska na drodze do Morskiego Oka to jakieś 100-150 metrów.” – przekazuje Grzegorz Bryniarski.

Tagi: bezpieczeństwo lawina lawiny Morskie Oko TPN


Powiązane artykuły