13 maj 2015

Fundacja Radia Zet sfinansuje zakup sprzętu dla GOPR

Fundacja Radia Zet sfinansuje zakup sprzętu dla GOPR

Jest odzew na społeczną zbiórkę środków na sprzęt do masażu serca dla ratowników GOPR. Sfinansowanie jego zakupu zadeklarowała Fundacja Radia Zet.

 

W poniedziałek, z inicjatywy portalu Tatromaniak.pl ruszyła zbiórka darowizn na urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej dla GOPR, umożliwiające prowadzenie skutecznej akcji reanimacyjnej podczas transportu poszkodowanego do szpitala (czytaj więcej). Wiele osób dołączyło się do akcji, pomagając rozprzestrzenić ją w mediach internetowych.

Według informacji uzyskanych od Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN, na której konto spływały wpłaty, do tego momentu (13 maja, godz. 12:00) udało się zebrać kwotę 5 807,66 zł (z potrzebnych 53 500 zł).

Dziś rano nastąpił przełom w akcji. Fundacja Radia Zet zadeklarowała gotowość sfinansowania sprzętu ze środków przekazanych przez darczyńców w ramach 1% podatku. Trwa finalizowanie formalności – sprawa nie została jeszcze „przypieczętowana”, jednak jako współorganizatorzy akcji czujemy się w obowiązku przekazać Wam najnowsze informacje.

Sposób zagospodarowania zebranych w ramach akcji środków pozostaje kwestią otwartą. Zależnie od tego jaką kwotę uda się ostatecznie zgromadzić, GOPR najprawdopodobniej przeznaczy ją na zakup innego niezbędnego sprzętu. Być może uda się natomiast zebrać środki na zakup drugiego urządzenia do masażu serca, niezależnie od przekazania jednej sztuki przez fundację. Jak mówi Jerzy Siodłak, naczelnik Beskidzkiej Grupy GOPR, do dyspozycji ratowników przydałyby się tak naprawdę dwie sztuki.

O wszystkich najnowszych ustaleniach będziemy na bieżąco informować.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję!

fot. Youtube.com

Tagi: GOPR pomoc ratownictwo sprzęt zbiórka


Powiązane artykuły