21 sie 2016

Doskonała postawa turystów w Tatrach – uratowali życie poszkodowanym

Doskonała postawa turystów w Tatrach – uratowali życie poszkodowanym

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Ratownicy TOPR chwalą turystów, którzy wykazali się wspaniałą postawą wobec innych.

 

W mediach przeważają narzekania na tatrzańskich turystów. A to że źle przygotowani, a to że nie szanują gór, a to że traktują śmigłowiec TOPR jako taksówkę. Dla odmiany zamieszczamy pochwały skierowane pod adresem turystów przez samych ratowników. W ostatnim tygodniu dwukrotnie mieliśmy do czynienia ze świetną reakcją w obliczu zagrożenia życia współtowarzyszy wędrówki.

Pierwsza z nich miała miejsce 13 sierpnia. W Dolinie Kondratowej doszło do nagłego zatrzymania krążenia u jednego z turystów. „Bardzo dobrze prowadzona resuscytacja przez świadków zdarzenia przed przybyciem ratowników medycznych pomogły uratować życie turysty” – czytamy na fanpage’u TOPR na Facebooku.

Dzień później groźne zdarzenie miało miejsce na Orlej Perci – upadek turysty w rejonie Zmarzłej Przełęczy. „Świadkowie liną oraz własnymi ciałami zabezpieczają turystę przed dalszym upadkiem, który mógłby skończyć się tragicznie.” – relacjonują ratownicy. „Dziękujemy za pomoc!” – dodają.

Pamiętajcie, podczas górskich wędrówek miejcie oczy otwarte. Często od Waszej szybkiej reakcji zależeć może zdrowie i życie drugiego człowieka.

Tagi: ratownictwo TOPR turyści wypadek


Powiązane artykuły