25 kw. 2020

Dominik Socha – hołd dla górskiej pasji przyjaciela (FILM)

Dominik Socha – hołd dla górskiej pasji przyjaciela (FILM)

Zapraszamy na film stanowiący pewną formę upamiętnienia tragicznie zmarłego w Tatrach Dominika Sochy.

 

Filmy Dominika zamieszczane na jego kanale na Youtube znało wielu z Was. Było tam mnóstwo relacji z wejść na najwyższe wierzchołki Tatr, ale i alpejskie szczyty takie jak Mont Blanc, Eiger czy Matterhorn. Sposób chodzenia po górach prezentowany przez Dominika u jednych wzbudzał zachwyt, u innych zaś strach, a być może i przerażenie. Z całą pewnością sam autor nie traktował swoich nagrań w sposób instruktażowy, był zawsze otwarty na uwagi i być może w jakimś stopniu świadom błędów, które popełnia. Nie na nich będziemy się jednak dziś skupiać.

Jakkolwiek by nie odbierać działalności Dominika jedno trzeba przyznać na pewno – biła z niej wielka pasja. Z każdej sekundy publikowanych przez niego nagrań płynie miłość do gór. Czasami ślepa, ale zawsze będąca paliwem do spełniania marzeń i motorem do działania.

Niestety 21 lutego 2020 r. Dominik poszedł w góry po raz ostatni. Wraz ze swoim partnerem Krzysztofem zginął podczas wspinaczki ścianami Małego Kieżmarskiego Szczytu w Tatrach Słowackich.

Przyjaciel Dominika Michał Świderski podzielił się z nami filmem będącym hołdem dla jego pasji. Zobaczcie (gdyby nagranie się zacinało, poczekajcie chwilę aż się załaduje):

Tagi: Dominik Socha film pamięć pasja


Powiązane artykuły