16 cze 2015

Dolina Białego zamknięta, turyści zaskoczeni

Dolina Białego zamknięta, turyści zaskoczeni

Od kilku dni zamknięty jest szlak turystyczny przez Dolinę Białego.

 

Powodem zamknięcia są prace remontowe przy mostach w dolinie. Niektóre są w tak złym stanie, że przejście przez nie grozi wpadnięciem do wody w potoku.

Wielu turystów jest zaskoczonych takim stanem rzeczy, część z nich próbuje mimo zakazu wchodzić do doliny. Niektórzy są wręcz rozżaleni faktem, że nie zostali wystarczająco dobrze poinformowani o zamknięciu szlaku. – Dziwne, że jak w Dolinie Jaworzynki zdechł niedźwiedź, to cała Polska wiedziała o zamknięciu szlaku, a jak zamykają najpiękniejszą tatrzańską dolinę, to nikt o tym nie wie – mówi w rozmowie z reporterem RMF FM starszy mężczyzna.

Cóż, o ile zdechły niedźwiedź jest dla ogólnopolskich mediów atrakcyjnym „newsem”, o tyle zamknięcie szlaku z powodu remontu mostów już niekoniecznie i trudno się temu dziwić. Od takich wiadomości są serwisy tematyczne, a przede wszystkim strona Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie w zakładce „Komunikat turystyczny” przekazywane są informacje o aktualnych utrudnieniach i dostępności szlaków. Niestety, bardzo mały procent tatrzańskich turystów ma nawyk sprawdzenia ich przed wyjściem w góry…

Źródło: www.rmf24.pl

Tagi: Dolina Białego szlak TPN turystyka


Powiązane artykuły