08 gru 2015

Co za gra chmur i światła! Niesamowite warunki w Tatrach (ZDJĘCIA)

Co za gra chmur i światła! Niesamowite warunki w Tatrach (ZDJĘCIA)

Zobaczcie niezwykłe zdjęcia wykonane w Tatrach wczoraj po południu i dziś rano.

 

Spektakl rozpoczął się już wczoraj w godzinach popołudniowych. Niesamowite zjawiska uchwycił fotograf Marcin Bukowski (Bukol – amatorska fotografia z Tatr), który wybrał się w okolice Kopy Kondrackiej.

„Przecierało się co jakiś czas i można było podziwiać nawet dość takie widoki. Szczerze powiedziawszy to liczyłem na coś bardziej spektakularnego, ale tuż przed kulminacją zachodu słońca chmury zagęściły obecność. Na szczycie Kopy regularny wiatr i… marznąca mżawka! Wszystko było mokre i oblepione lodowymi kryształkami. Nie dało się focić pod wiatr, bo w przeciągu sekundy na szkle tworzyła się lodowa soczewka. Osłony przeciwsłoneczne na obiektywie tym razem chroniły przed bocznym wiatrem. Zmarzłem jak jasny gwint… palce u rąk odtajały dopiero przy schronisku.” – wspomina Marcin.

Było jednak warto – zdjęcia robią wrażenie:

fot. Marcin Bukowski, Bukol – amatorska fotografia z Tatr

 

Niesamowite warunki panowały także dziś rano. Podczas gdy nad dolinami i niższymi szczytami zalegało morze chmur, widoki z wyższych partii zapierały dech. Poniżej dwa zdjęcia wykonane z Kasprowego Wierchu przez Witka Kaszkina:

fot. Witek Kaszkin

Tagi: chmury fotografia Kasprowy Wierch światło zdjęcia


Powiązane artykuły