11 sie 2015

Bieg Granią Tatr już w sobotę!

Bieg Granią Tatr już w sobotę!

Wielkimi krokami zbliżamy się do tegorocznej edycji słynnego Biegu Granią Tatr. Na zawodników czeka dystans 71 km i 5000 m przewyższenia!

 

W sobotę 15 sierpnia przed świtem w Dolinie Chochołowskiej zapalą się czołówki – o 4 rano 350 zawodników wystartuje w II edycji Flexistav Biegu „Granią Tatr”. Przyjdzie im się zmierzyć z jedną z najtrudniejszych tras w Polsce: na dystansie 71km pokonają +5000/-4950m przewyższenia i przebiegną min. granią Grześ – Wołowiec – Starorobociański Wierch, przez Czerwone Wierchy, Kasprowy i Krzyżne. Meta będzie usytuowana przy Stadionie COS Zakopane, nieopodal Wielkiej Krokwi i ronda Jana Pawła II w Zakopanem. Zwykle turyści potrzebują trzech dni, by pokonać tą trasę…

Każdy ze startujących by zapisać się na zawody musiał mieć ukończone przynajmniej dwa biegi ultra w kraju lub na świecie, a dodatkowo mieć trochę szczęścia – chętnych do startu było trzy razy więcej niż miejsc i o pozycji na liście startowej decydowało losowanie.  W tym roku dodatkowa atrakcja będzie czekała na kibiców – aż 70 zawodników otrzyma lokalizatory GPS, dzięki którym od startu do mety będzie można śledzić ich dokładną pozycję. Mapa będzie dostępna on-line na stronie Bieganie.pl a także na mecie, gdzie zostanie ustawiony ekran.

W biegu wezmą udział jedni z najlepszych biegaczy górskich: nie zabraknie zwycięzcy I edycji Przemka Sobczyka z Zakopanego, a także Bartka Gorczycy, Miłosza Szcześniewskiego, Piotrka Hercoga, Jacka Żebrackiego, Piotra Sawickiego czy Piotrka Biernawskiego. Liczną reprezentację wystawi także współorganizator wydarzenia Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wśród pań faworytką wydaje się Ania Figura, skialpinistka mieszkająca na Łysej Polanie, ale nie zabraknie także mocnych biegaczek ultra: Marzki Janerki-Moroń, Agnieszki Korpal , Iwony Turosz czy Natalii Tomasiak.

Już dziś dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzenia, oraz ponad 100 wolontariuszom, bez których zorganizowanie zawodów byłoby niemożliwe. A w szczególności Flexistav Sport, Eutelsat, Salomon, Nutrend, Buff, Suunto, Piekarnia Cukiernia Gałuszka z Żywca i Samanta z Zakopanego, PKL, Bieganie.pl, Salco, Sportique, Nikwax,  Lyo Food, Compex, City Trail, UKA, Trail.pl, Sportovia,  Karczma Polany i TrackCourse, schroniskom na Hali Ornak i Murowaniec oraz hurtowni Brutal z Zakopanego i Nałęczowiance. Oficjalnym partnerem Biegu został hotel COS OPO Zakopane.  Dziękujemy także Panu Burmistrzowi Leszkowi Doruli oraz Biurze Promocji Zakopanego.

Meta będzie otwarta dla kibiców w sobotę w godzinach 12-21.00, gdzie będzie można dopingować finiszujących zawodników (pierwszy spodziewany jest na mecie około godziny 13), a w miasteczku biegowym także zjeść potrawy regionalne, obejrzeć nowości firm outdoorowych czy śledzić zawodników na ekranie z mapą on-line. Zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się tuż po godzinie 21 – Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program, trasa i regulamin na www.graniatatr.pl

Trailer dostępny TUTAJ

 

Komitet Organizacyjny Biegu

Monika Strojny, Justyna Żyszkowska, Mariusz „Gienek” Rogus

Portal Tatromaniak.pl jest jednym z patronów medialnych Biegu Granią Tatr

Tagi: Bieg Granią Tatr bieganie impreza sport


Powiązane artykuły