17 sie 2015

Bieg Granią Tatr 2015 – film z trasy

Bieg Granią Tatr 2015 – film z trasy

Za nami kolejna edycja Biegu Granią Tatr – najtrudniejszego biegu ultra w Polsce. Zobaczcie wideorelację z imprezy.

 

Zawodnicy mieli do pokonania łączny dystans 71 km i sumę przewyższeń wynoszącą 5000 m. Po starcie w Dolinie Chochołowskiej, trasa wiodła przez Polanę Chochołowską na Grzesia, dalej na Wołowiec, granią do Starorobociańskiego Wierchu, do schroniska na Hali Ornak, przez Czerwone Wierchy na Kasprowy Wierch, następnie do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej, na Krzyżne, do Doliny Pięciu Stawów i Doliny Roztoki, a na koniec reglami z powrotem do Zakopanego. Metę usytuowano przy Stadionie COS Zakopane, nieopodal Wielkiej Krokwi i ronda Jana Pawła II. Dokładną trasę biegu zobaczyć możecie TUTAJ.

Najlepszy okazał się Bartosz Gorczyca z Buff Team Polska, który pokonał morderczy dystans w czasie 9:16:05, wyprzedzając Przemka Sobczyka (9:47:23) i Piotra Hercoga (10:05:59). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Figura z czasem 11:51:33, przed Olgą Łyjak (12:14:36) i Natalią Tomasiak (12:29:17). Pełną klasyfikację i międzyczasy zawodników znajdziecie TUTAJ.

Na trasie nie brakowało emocji, wzruszeń, walki z własnymi słabościami i pogodą (burza, gradobicie). Dopisali kibice, aktywnie dopingując biegnących zawodników. Zobaczcie film z biegu autorstwa Bartłomieja Korzeniowskiego i Józka Krzeptowskiego z Timelapse Factory:

Tagi: Bieg Granią Tatr bieganie film sport


Powiązane artykuły