04 wrz 2016

Bartosz Pierzyński przejechał z Zakopanego na Hel w 50 godzin. Dla chorych dzieci

Bartosz Pierzyński przejechał z Zakopanego na Hel w 50 godzin. Dla chorych dzieci

Akcja „50 Godzin dla Dzieci” zakończona sukcesem!

 

Bartosz Pierzyński z Łodzi kilka miesięcy temu wyznaczył sobie piękny, ambitny cel: przejechać dystans z Zakopanego na Hel (ponad 800 km) w czasie 50 godzin. Projekt miał na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci, podopiecznych Fundacji „Dom w Łodzi” (www.domwlodzi.org). Prowadzi ona Dom Dziecka dla Dzieci Chorych, porzuconych z powodu problemów zdrowotnych przez własnych rodziców. Bartek chciał nie tylko nagłośnić ich los i wspomóc finansowo, lecz również pokazać dzieciom, że przy odpowiedniej motywacji nawet najtrudniejsze wyzwania są możliwe do realizacji.

Podczas przygotowań do wyprawy łodzianin dowiedział się, że sam cierpi na wadę serca. Konieczne było przeprowadzenie zabiegu ablacji. Nie zniechęciło go to jednak do całej akcji. Przeciwnie, był to dla niego kolejny dowód, że powinien pomóc dzieciom.

Bartek wyruszył z Zakopanego w piątek 2 września o godzinie 12. Po 4 godzinach miał za sobą pierwsze 100 km, przed północą zameldował się w Częstochowie. Z czasem zaczęły się odzywać stare kontuzje, przyszło zmęczenie. Mimo to Bartek walczył i starał się nadrobić czas. W Szadku (woj. łódzkim) dodatkowych sił dodało mu z pewnością spotkanie z żoną. W sobotę ok. godziny 15 wjechał do Łęczycy, mając za sobą połowę trasy. Tuż po zachodzie słońca dotarł do Torunia. O śnie nie było jednak mowy – Bartek twardo jechał dalej, po ciemku, w deszczu. Dzień przywitał już w Gdańsku, a przed godziną 10 był we Władysławowie. Projekt mógł zatem ukończyć zdecydowanie „przed czasem”. Ostatecznie zgodnie z planem Bartek zameldował się na Helu, na ostatnim odcinku towarzyszyła mu na rowerach grupa znajomych.

Czapki z głów!

Wszystkich chętnych na wsparcie akcji i dorzucenie kilku złotych dla dzieci z Fundacji Dom w Łodzi odsyłamy do TEJ STRONY (dopiszcie „50 godzin dla dzieci”).

 

Kilka zdjęć i filmów z trasy:

Przerwa na posiłek po pierwszych 100 km, fot. 50 Godzin dla Dzieci

Wsparcie od żony w Szadku, fot. 50 Godzin dla Dzieci

Na półmetku – Łęczyca, fot. 50 Godzin dla Dzieci

Deszczowy niedzielny poranek, fot. 50 Godzin dla Dzieci

Meta! Na Helu, po 836 km jazdy Bartka witali: ukochany syn Franek, Rodzice, Rodzina, ekipa Fundacji Dom w Łodzi, przedstawiciele miasta z Hel i masa przechodniów.

Wszyscy zachwyceni, dumni. Szczęśliwi!

Źródło: 50 Godzin dla Dzieci

Tagi: 50 godzin dla dzieci dzieci Fundacja Dom w Łodzi Hel pomoc rower Zakopane


Powiązane artykuły