15 sie 2015

Bartosz Gorczyca zwycięzcą Biegu Granią Tatr 2015!

Bartosz Gorczyca zwycięzcą Biegu Granią Tatr 2015!

Mamy zwycięzcę tegorocznej edycji Biegu Granią Tatr! Bartosz Gorczyca z Buff Team Polska pokonał morderczą trasę w czasie 9:16:05. Gratulujemy!

 

Dokładnie o 4 rano zawodnicy wystartowali z Doliny Chochołowskiej, rozpoczynając swoje zmagania z dystansem 71 km i sumą przewyższeń wynoszącą 5000 m. Trasa wiodła przez Polanę Chochołowską na Grzesia, dalej na Wołowiec, granią do Starorobociańskiego Wierchu, do schroniska na Hali Ornak, przez Czerwone Wierchy na Kasprowy Wierch, następnie do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej, na Krzyżne, do Doliny Pięciu Stawów i Doliny Roztoki, a na koniec reglami z powrotem do Zakopanego. Metę usytuowano przy Stadionie COS Zakopane, nieopodal Wielkiej Krokwi i ronda Jana Pawła II. Dokładną trasę biegu zobaczyć możecie TUTAJ.

Od początku na prowadzenie wysunęli się Przemek Sobczyk i Bartosz Gorczyca, tuż za nimi na Hali Ornak przy pierwszym punkcie odżywczym zameldował się Jacek Żebracki. W dalszej części na prowadzenie wyszedł Gorczyca, zdobywając z czasem coraz większą przewagę nad rywalami, której nie oddał już do końca biegu.

Drugie miejsce zajął Przemek Sobczyk z Tatrarunning.pl (9:47:23), a Piotr Hercog z Salomon Suunto Team (10:05:59). Czwarty był Jacek Żebracki z GOPR (10:17:18).

Wśród kobiet najlepsza była Anna Figura z czasem 11:51:33, przed Olgą Łyjak (12:14:36) i Natalią Tomasiak (12:29:17).

Klasyfikację i międzyczasy zawodników znajdziecie TUTAJ

 

Zdjęcia z biegu (www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr):

start o godzinie 4:00

  

Bartosz Gorczyca na mecie:

Przemek Sobczyk:

Piotr Hercog:

Jacek Żebracki:

Najlepsza wśród kobiet Anna Figura:

Najświeższe informacje śledzić możecie na: www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr

Tagi: Bieg Granią Tatr bieganie sport


Powiązane artykuły