19 maj 2020

„Barka” na szczycie Giewontu w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II (FILM)

„Barka” na szczycie Giewontu w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II (FILM)

Zapraszamy na film z wczorajszego odśpiewania na Giewoncie „Barki” – ukochanej pieśni papieża Jana Pawła II – w 100. rocznicę jego urodzin.

 

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, wielki miłośnik Tatr, które odwiedzał również podczas trwania swojego pontyfikatu, już jako Jan Paweł II. Wczoraj obchodziłby swoje 100. urodziny. Pamięć o papieżu Polaku pod krzyżem na Giewoncie uczcił wraz z rodziną Krzysztof Drabik, wnosząc na szczyt specjalną flagę i portret Jana Pawła II wśród ukochanych gór. Co ciekawe, pierwotny plan zakładał zupełnie inny szczyt.

„W tym roku ten portret miał być wniesiony przez ze mnie na Everest, ale niestety wirus pokrzyżował plany i zostały zamknięte granice przed moim wyjazdem. Widocznie nasz Papież wolał nasze Tatry i chciał, abym w tym dniu był na innym szczycie ze swoją żoną i dziećmi: 11-letnim Michałem i 12-letnim Szymonem” – pisze Krzysztof.

Dokładnie w południe, czyli w godzinę, w której odprawiany jest Anioł Pański, zgromadzeni wraz z przebywającymi na szczycie turystami odśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Zobaczcie nagranie z tej wyjątkowej chwili:

Tagi: Giewont Jan Paweł II pamięć papież rocznica


Powiązane artykuły