26 cze 2015

Autokarem do Morskiego Oka – jest odpowiedź TPN

Autokarem do Morskiego Oka – jest odpowiedź TPN

Stanowisko Tatrzańskiego Parku Narodowego w sprawie wjazdu na drogę do Morskiego Oka autokaru z gośćmi obchodów 60-lecia Parku.

 
Komentarz do sprawy pojawił się na oficjalnym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego na Facebooku. Oto jego treść:
 
W związku z tekstem „Jubileusz ze zgrzytem: Autokarem do Morskiego Oka”, opublikowanym 24 czerwca na stronie internetowej „Tygodnika Podhalańskiego” wyjaśniamy sytuację opisywaną w artykule. 
 
Wczoraj, 24 czerwca w ramach wycieczki dla uczestników jubileuszu 60-lecia Tatrzańskiego Parku Narodowego na drogę do Morskiego Oka wjechał autokar. Goście obchodów zostali dowiezieni do parkingu na Włosienicy, skąd dalszy odcinek drogi pokonali pieszo.
 
Do Morskiego Oka prowadzi asfaltowa droga powiatowa, na której w ograniczonym stopniu dopuszczony jest ruch pojazdów. Z możliwości przejazdu korzystają pracownicy TPN, TOPR, Policja, Straż Graniczna w celach służbowych, a po uzyskaniu zezwolenia, media, obsługa schronisk, firmy zaopatrzeniowe oraz osoby niepełnosprawne. 
 
Tatrzański Park Narodowy ze względu na ruch pieszy oraz przesłanki przyrodnicze dokłada w ostatnich latach szczególnych starań, aby limitować liczbę przejazdów drogą do Morskiego Oka, dlatego też – mimo powyższych uwarunkowań – pragniemy przeprosić wszystkich, których ta sytuacja uraziła.
 
Źródło: www.facebook.com/TatrzanskiParkNarodowy

Tagi: Morskie Oko przyroda Tatrzański Park Narodowy TPN Włosienica


Powiązane artykuły