01 gru 2014

Aktualne warunki na Kozim Wierchu (zdjęcia)

Aktualne warunki na Kozim Wierchu (zdjęcia)

Kilka świeżych informacji i zdjęć dotyczących aktualnych warunków turystycznych na szlaku na Kozi Wierch.

 

Oceną warunków podzieliła się z nami Maja, prowadząca na Facebooku stronę „Aktualne warunki w górach„. Wraz z przyjaciółmi z Klubu Górskiego Imponderabilis weszła wczoraj z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Kozi Wierch (2291 m n.p.m.).

„W Dolinie Roztoki i Pięciu Stawów zalega ok. 20 cm śniegu, miejscami występują zalodzenia. Na Kozi Wierch idzie się częściowo wytopionym szlakiem, częściowo miękkim śniegiem, a momentami napotkamy oblodzenia. Podejść można bez problemu bez raków. Czekan zbędny, ewentualnie można go użyć do wykucia stopni w lodzie. Zejście w rakach jest natomiast o wiele wygodniejsze niż bez nich. – informuje Maja.

„Mieliśmy wczoraj do czynienia z dość popularną zimą inwersją temperatur. Na parkingu w Palenicy Białczańskiej wynosiła ona -14°C, a na szczyt wchodziliśmy tylko w bluzach. Schronisko w Pięciu Stawach nadal zamknięte, turystów niewielu. Na szlaku spotkaliśmy więcej kozic niż ludzi – aż siedem” – dodaje.

Poniżej kilka zdjęć z wczoraj.

Zdjęcia: Maja/Aktualne warunki w górach

 

Jako bonus zamieszczamy wczorajszą panoramę z Koziego Wierchu autorstwa Bartosza Kamińskiego, prowadzącego stronę Górski Świat:

Tagi: bezpieczeństwo Dolina Pięciu Stawów Polskich Kozi Wierch śnieg warunki zima


Powiązane artykuły