22 paź 2014

Akademia Górska TOPR – „LAWINY”

Akademia Górska TOPR – „LAWINY”

Zamieszczamy film, który każdy wybierający się zimą w góry turysta powinien obejrzeć. Ratownicy TOPR uczą jak prawidłowo oceniać zagrożenie lawinowe w terenie, odpowiedzialnie planować wycieczki, wreszcie posługiwać się decydującym o losach życia sprzętem lawinowym.

Film „Lawiny” to kolejny film edukacyjny wyprodukowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w ramach projektu „Akademia Górska TOPR” oraz akcji „Załóż detektor. Weź sondę i łopatkę. Nie narażaj życia z miłości do gór”.

„Z naszego filmu można zaczerpnąć podstawowe informacje o czynnikach budujących zagrożenia lawinowe, ocenie zagrożenia lawinowego w terenie i zasadach planowania wyjść w teren wysokogórski zagrożony lawinami. Ważną częścią filmu jest informacja o podstawowym, koniecznym wyposażeniu lawinowym i sposobie jego użycia. Zaznaczamy, że nasz film nie jest wystarczającą formą edukacji w tak skomplikowanym zagadnieniu jakim jest zagrożenie lawinowe. Wskazujemy raczej czego trzeba się nauczyć by zwiększyć nasze bezpieczeństwo.” – piszą o produkcji ratownicy TOPR.

Tagi: bezpieczeństwo edukacja film lawiny Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe TOPR zima


Powiązane artykuły