18 wrz 2015

40 tys. złotych dla Ani Tyszkiewicz zebrane!

40 tys. złotych dla Ani Tyszkiewicz zebrane!

Udało się zebrać całą kwotę 40 tys. złotych potrzebną do pokrycia kosztów transportu do Warszawy Ani Tyszkiewicz, która uległa wypadkowi w Tatrach Słowackich.

 

O zbiórce pieniędzy dla Ani pisaliśmy TUTAJ. Dziewczyna 31 sierpnia uległa groźnemu wypadkowi w Tatrach Słowackich. Po akcji ratunkowej została przetransportowana do szpitala w Popradzie, a stamtąd do specjalistycznego szpitala  w Koszycach, gdzie przeszła szereg operacji. Przebywała w stanie śpiączki farmakologicznej, jej stan określany był jako krytyczny.

Niestety, ubezpieczenie Ani nie obejmowało kosztów transportu lotniczego, a tylko taki wchodził w grę w tej sytuacji. Rodzina i przyjaciele rozpoczęli zatem społeczną zbiórkę. Szybko została ona rozpromowana w mediach – głównie portalach o tematyce górskiej. Po raz kolejny okazało się, że razem można zrobić wiele. Jak poinformowała koordynująca akcję Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, dzięki zaangażowaniu internetowej społeczności w ciągu zaledwie dwóch dni udało się zebrać 40 tys. złotych.

„Decyzja o przewiezieniu Ani do szpitala w Warszawie zostanie podjęta w ciągu najbliższych dni przez lekarzy i będzie uzależniona od stanu zdrowia poszkodowanej. Wszystkie wpłacone przez Was pieniądze zostaną przeznaczone dla Ani. Nie zmarnuje się żadna złotówka bo już wiadomo, że Anię czekać będzie dłuuuga rehabilitacja…Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY WAM ZA OKAZANE WSPARCIE.” – napisano na profilu Fundacji na Facebooku.

Dziękujemy Wam Tatromaniacy za włączenie się do akcji!

Tagi: Ania Tyszkiewicz pomoc Tatry Słowackie transport wypadek zbiórka


Powiązane artykuły