23 Sty 2015
1

Uwaga na Apartamenty Magiczne Zakopane!

Najprawdopodobniej mamy do czynienia z kolejną próbą wyłudzenia pieniędzy od turystów. Tym razem chodzi o apartamenty „Magiczne Zakopane”, o których pod podanym na stronie adresem nikt nie słyszał.

 

Wygląda na to, że oszuści dobrze przygotowali się do zadania. Strona internetowa obiektu – www.apartamentymagicznezakopane.com – prezentuje się bardzo profesjonalnie, jest przejrzysta i atrakcyjna dla odwiedzającego. Również sama oferta może skusić wielu turystów. „Apartamenty o standardzie hoteli, blisko Krupówek, w atrakcyjnych cenach” – zachwalają swój obiekt twórcy strony. Faktycznie, zamieszczone zdjęcia zapowiadają miły wypoczynek w eleganckich, świetnie wyposażonych wnętrzach.

 

Na stronie znajduje się ponadto formularz kontaktowy i dane do przelewu bankowego. W celu potwierdzenia rezerwacji gość proszony jest o wpłatę zaliczki w wysokości 1/3 kosztów pobytu. W przypadku wpłacenia całej kwoty z góry przewidziano nawet 15% rabat. Pod podanym na stronie numerem telefonu można było uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty, dziś telefon już nie odpowiada. Prawdziwy mógł się wydawać również adres – przy ul. Zborowskiego 4a faktycznie stoi budynek.

Problem w tym, że wśród mieszkających tam osób nikt o apartamentach „Magiczne Zakopane” nie słyszał. Sprawa wzbudziła podejrzenia pracowników Urzędu Miasta, którzy proszeni są często przez turystów o weryfikację obiektów noclegowych. Urzędnicy powiadomili policję, ta z kolei ustaliła, że stronę postawiono na serwerze w…USA. Szczegóły śledztwa nie są na razie znane, lecz najprawdopodobniej mamy do czynienia z próbą oszustwa. Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy dokonali rezerwacji „apartamentów” i wpłacili pieniądze.

O sprawie jako pierwsze poinformowało radio RMF.

fot. www.apartamentymagicznezakopane.pl

Tagi: apartamenty magiczne zakopane noclegi oszustwo policja turystyka Zakopane


Komentarze:
Image of jago7270

jago7270 |25 stycznia 2015

nie tylko wspomniane
nie tylko wspomniane apartamenty,także oferta "Ryszard zaprasza" przed okresem świątecznym była oferowana nawet na stronie booking.com,niestety padłem ofiarą tego oszustwa,została powiadomiona i policja i prokuratura,
trzeba naprawdę sprawdzać oferty noclegowe
bądźcie czujni!!

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ