13 sie 2015

Przejście Orlej Perci boso (FILM)

Przejście Orlej Perci boso (FILM)

Alpinista Łukasz Mosak przeszedł boso Orlą Perć, najtrudniejszy szlak polskich Tatr. Zapraszamy na film dokumentujący to zdarzenie.

 

Nagranie pojawiło się na kanale Xtreme Poland w serwisie Youtube. Jego autorzy podczas wyprawy na Orlą Perć spotkali Łukasza, który poinformował ich o zamiarze przemierzenia jej bez obuwia. – Ze względu na wyjątkowość tego wydarzenia, postanowiliśmy się wybrać z nim, dzięki czemu mieliśmy zapewnioną opiekę doświadczonego alpinisty, jak również mogliśmy zobaczyć na własne oczy to wydarzenie – pisze Sławek z Xtreme Poland.

Cała inicjatywa może budzić oczywiście wiele kontrowersji. Warto jednak zauważyć, że została podjęta świadomie przez osobę obytą z górami. Łukasz Mosak to wielokrotny zdobywca Mont Blanc (w tym samotnie zimą), obecnie kompletujący szczyty Korony Ziemi. Ma na swoim koncie również wejście boso na Rysy w 2011 roku (zobacz film) oraz przemierzenie licznych tras w Karpatach i Kaukazie.

„W żadnym wypadku nie chcemy promować tak ryzykowanych (z perspektywy osób niedoświadczonych) przejść. Decyzja Łukasza była jak najbardziej świadoma i podyktowana przede wszystkim doświadczeniem jakie posiada, ale jest to indywidualna sprawa. Uwierzcie, że czuł się pewniej na szlaku niż cała reszta podróżująca w butach, ale to tylko wynika z tego, że góry to jego miłość i pasja, jak również spora ilość czasu spędzonego na wspinaczce” – piszą autorzy filmu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i dzielenia się Waszymi odczuciami w komentarzach.

 

Tagi: bezpieczeństwo film Orla Perć turystyka


Powiązane artykuły