Obrazek użytkownika tatromaniak

Na szlaku na Rysy zamontowano...metalowe schody!

W miejscu łańcuchów na słowackim szlaku na Rysy na turystów czekają schody.

 

Jak informuje strona Aktualne warunki w górach, to raczej konstrukcja zamontowana "na stałe". W skałach wywiercono dziury, wylano betonem i przytwierdzono metalowe schody. Słowacki szlak na Rysy już do tej pory uchodził za znacznie łatwiejszy niż ten od strony polskiej. Jedynie krótki odcinek zawierał niewielkie trudności i ubezpieczony był łańcuchami, na których niekiedy tworzyły się zatory. Od teraz zamiast po łańcuchach, turyści iść będą po wygodnych schodach.

Komentarz do sprawy pozostawiamy Wam...

 

fot. Aktualne warunki w górach

Komentarze

Obrazek użytkownika wojto
wojto
02.09.2016 - 19:06
Cóż, czysty debilizm wkracza już w prawie najwyższy poziom. Teraz wystarczy tylko rozciągnąć tyrolkę z budy pod Rysami do blokowiska nad Popradzkim i będzie bajka...
Obrazek użytkownika huberto_p
huberto_p
02.09.2016 - 20:28
gdy szedłem tym szlakiem 2 miesiące temu, owe podesty leżały ładnie na gromadce. Pomyślałem że to na pewno jakieś modyfikacje w Chacie pod rysami, a gdy zobaczyłem ten artykuł pomyślałem ... (sory) DEBILIZM!
Obrazek użytkownika paweljak
paweljak
02.09.2016 - 23:11
Montaż tych schodów to duży błąd.
Obrazek użytkownika szuras88
szuras88
04.09.2016 - 11:29
proponuję jeszcze windę dla januszy;]
Obrazek użytkownika Jaszczura_sa
Jaszczura_sa
04.09.2016 - 17:46
No masakra po prostu - dobrze, że zaliczyłam tę trasę kilka lat temu - teraz już chyba tam się nie wybiorę Sad
Obrazek użytkownika ZOŁZA
ZOŁZA
13.09.2016 - 17:33
DEBILIZM to mało powiedziane.może schody ruchome?!!!?.jawna zachęta dla wszystkich jak by było mało wypadków.,,Japonki " górą :/. Nie oszukujmy się,każda grupowa wycieczka ma za cel oprócz Krupówek,Giewont. MO i Rysy.To nie ma nic wspólnego z pasją.Słowacy skarżą się na polskich turystów to teraz dopiero będą mieli powód.A za to ,że okaleczyli Tatry Matka Natura powinna się zemścić.
Obrazek użytkownika Waragon17
Waragon17
20.09.2016 - 18:08
Witajcie turyści wysokogórscy i taternicy. Srogie słowa z ust waszych padają pod adresem naszych południowych sąsiadów....schody, windy, tyrolki itp...Ale biznes is biznes. W przyszłym roku na schronisku pod Rysami ( od Słowaków ) będzie budka gdzie za wejście tym " CZYMŚ" na Rysy,trzeba będzie zapłacić 5 do 8 euro...no bo trzeba będzie to badziejstwo jakoś utrzymać. Chętni pewnie się znajdą na taki " wysiłek". Może nasze władze TPN...PZA...i wszelkiej maści organizacje propagujące PRAWDZIWĄ TURYSTYKĘ WYSOKOGÓRSKĄ ograniczą masową, nieobliczalną i NIEBEZPIECZNĄ!!!! eksploracje polskich szczytów przez " jednodniowych" turystów. Przykładem tego niech będzie moja osobista refleksja z wejścia na Kościelec ( 10.09.2016 )... W partiach pod szczytowych modliłem się do wszystkich świętych by jakiś "spacerowicz" nie walną we mnie a ja w innych. Na marginesie pozdrawiam Pawła Pallusa, który jak koziczka przemkną mi na przełęczy KARB. Reasumując: Ad1._ Nie można zakazać Ad2._ Można ograniczyć Ad3. Paniom i panom w " JAPONKAKCH" MÓWIMY _ no!!! Ad4. Takich jak powyżej ZDECYDOWANIE kierujemy na Przełęcz Miętusią, gdzie adrenalinka im strzeli trzykrotnie po wzrokowo dźwiękowym kontakcie z misiem. Pozdrawiam wszystkich WYSOKOGÓRSKICH....TATERNIKÓW.....i TOPROWCÓW ( Dzięki że zawsze jesteście z nami )